2012 június 29-én sikerrel lezárult a Kisközösségi Program által szervezett első Látó-Mező ökotábor. A meghirdetett programnak megfelelően a gyerekek számos közösségi, és egyéb, a vidéki élethez kapcsolódó tevékenységben vettek részt, emellett a környékbeli erdőket is bejártuk.
Köszönetet kell mondanunk azoknak a helyi lakosoknak, akik segítsége és odaadása nélkül a tábor nem jöhetett volna létre.
A pozitív visszajelzésekre és tapasztalatokra való tekintettel úgy döntöttünk, hogy a következő évi táborok szervezését megkezdjük. A célunk az, hogy az ökotudatos élethez tartozó tevékenységek végzése során a gyerekek olyan készségeket sajátítsanak el, melyek segítenek valódi értékeket képviselő és megvalósító közösség részeivé válni. Számos újdonságot tervezünk megvalósítani, ezekről a Kisközösségi Program honlapján időről-időre beszámolunk.
#Nagybörzsöny
#Tábor
#Látó-Mező
Jelentkezési határidő: szeptember 11.
Szeretne többet tudni a mindannyiunkat fenyegető környezeti problémákról? Szeretne tenni ellenük, csak még nem tudja pontosan, mit is volna igazán érdemes?
„Rapa Nui vagy Tikopia? – Ökológiai válság és kiútlehetőségek” címmel 2012. szeptember 18-tól újra, immár harmadszorra is elindul a Kisközösségi Program tízhónapos Humánökológia tanfolyama. Előképzettségtől és korosztálytól függetlenül ajánljuk a tanfolyamot mindenkinek, aki megalapozott tudást akar szerezni a környezeti problémákról és enyhítésük lehetőségeiről.
Témakörök:
- Az emberi bioszféra-átalakítás története
- A fő környezeti problémák áttekintése
- A környezeti problémák társadalmi háttere és a fő kiútlehetőségek
- Az ökológiai gondolkodásmód alapjai
- Ellenérvek az „antizöld” érvekkel szemben
- Mit tehetünk mi?
A részletekért látogass el vonatkozó oldalunkra!
Szeretettel hívunk minden érdeklődőt!
#Budapest
#Humánökológia tanfolyam
A II. Karbon Kerekasztalon tart előadást Takács-Sánta András a Kisközösségi Programról augusztus 24-én, pénteken. A Kerekasztal a Klímanagykövetség Egyesület rendezvénye, fiatal döntéshozók és szakértők klímavédelmi találkozója.
A részletes program az esemény Facebook oldalán olvasható.
#Budapest
#Előadás
Nyilvánosságra hoztuk a Kiútikönyv munkacímű, készülő kézikönyvünk egyik fejezetét. Az anyag a „Mit tehetnek helyi (kis)közösségek a biológiai sokféleség megőrzése és a zöldterületek védelme érdekében?” címet viseli.
A fejezet először helyzetképet ad a biológiai sokféleség hazai állapotáról. Ezután pedig számos ötletet nyújt helyi (kis)közösségek számára ahhoz, hogy mit tehetnek a biológiai sokféleség megóvása, illetve a települések zöldterületeinek védelme érdekében.
A szöveghez mindenkitől örömmel veszünk konstruktív visszajelzéseket. Már csak azért is, mert a könyv majdani megjelenéséig még be tudjuk építeni ezeket a fejezetbe. Sőt, tervezzük azt is, hogy néha frissítjük is majd ezt a most közzétett elektronikus anyagot (ezért viseli az „1.0. változat” alcímet).
A könyvfejezet letölthető pdf formátumban.
A Kiútikönyv egy korábban közzétett rövid részlete szintén érhető.
A Kiútikönyv egy kisközösségi kézikönyv lesz, amely amellett, hogy tartalmaz majd rengeteg, elsősorban közösségi szintű környezetkímélő viselkedési alternatívát, útmutatót nyújt a közösségszervezéshez, továbbá a helyi politikai döntéshozatal befolyásolásához is.
#Kiútikönyv
#Könyveink
Takács-Sánta András „Kisközösségek: miért fontosak a fenntarthatósághoz?” című előadásával indul az Ökoszolgálat „Ökoháztartás tréning városlakóknak” elnevezésű sorozata.
Időpont: március 7. (szerda), 18-20h.
Helyszín: Aranytíz Kutúrház, Budapest V. Arany János utca 10.
#Budapest
#Előadás