Az elmúlt hetekben már említettük, hogy gőzerővel dolgozunk egy könyv elkészítésén, amelyet nyár elején szeretnénk megjelentetni. A kötet anyagán már csak simításokat végzünk, viszont egy váratlan fejlemény következtében a segítségedre van szükségünk. Az egyik támogatónk jelezte a napokban, hogy mégsem tudja a megígért teljes támogatási összeget biztosítani. Vagyis most hiányzik 400.000 Ft a könyvkiadás költségeinek fedezetére.
Ezt most szeretnénk közösségi adományozással előteremteni február 28-ig. Ebben kérjük a Te közreműködésedet is!
Kérjük, támogasd adománnyal a kiadvány megjelenését (részletek róla alább)!
Támogatásodat átutalással juttathatod el hozzánk az alábbi bankszámlaszámra:
16200151-00151601 – MagNet Bank
Számlatulajdonos: Helyi Kisközösségek Nonprofit Kft.
FONTOS! a közleményben mindenképp tüntesd föl az alábbit: “adomány a könyvre”
Akár egy kis összeg is segítség számunkra!
Támogatásodat szeretnénk meghálálni, ezért minden adomány egyúttal részvételi lehetőséget jelent egy tombolán. Az adományozók között március 6-án kisorsolunk
- 3 példányt a könyvből (amelyet a nyertesek a megjelenést követően kapnak kézhez várhatóan június elején).
- 2 db 5.000 Ft értékű vásárlási utalványt a Szatyorbolt felajánlásából, amely beváltható a boltjukban.
Valamint minden adományozó neve - természetesen csak azoké, akik ehhez előzetesen hozzájárultak - bekerül a könyvbe is köszönetképpen!
A tombolán való részvételhez adományozás után küldj nekünk egy e-mailt az info@kiskozossegek.hu címre. Írd meg, hogy milyen néven utaltál és hogy szeretnél bekerülni a tombolasorsolásba - így tudunk majd értesíteni a sorsolás eredményéről -, illetve hogy a neved feltüntethetjük-e a támogatók között a kötetben.
Ha cég nevében adományoznál, mindenképp vedd fel velünk a kapcsolatot, hogy az adminisztrációban is tudjunk segíteni - természetesen adományozói igazolást tudunk biztosítani!
Néhány szó a könyvről, amelynek megjelenéséhez a támogatásodat kérjük:
Egy jógyakorlat-gyűjteményről van szó: 12 témakörben készítettünk esettanulmányokat nagyobbrészt Magyarországon működő helyi és ökologikus kezdeményezésekről. Csupa lelkesítő és mintaértékű történetet mutatunk be. Néhány konkrét példa a tartalomból:
- Megismertetjük az olvasókat egy pécsi textilüzemmel, ahol újrahasznosított alapanyagokkal dolgozva alkotnak szép kézműves termékeket - ráadásul ez a munka pszichoterápiára szoruló emberek gyógyulásához is hozzájárul.
- Bemutatjuk, miként vált Koppenhága bringás mintavárossá - és egyúttal azt is, hogy Budapest is jó irányba indult ezen az úton az elmúlt évtizedben, főként a Critical Mass hatására.
- Ismertetünk egy világhírű regionális megújulóenergia-kezdeményezést, amely alig néhány kilométerre található a magyar határtól - így itthon is mintaként szolgálhatna.
- Egy lelkesítő diósdi történet pedig azt mutatja meg, hogy helyi lakosok alulról szerveződve képesek lehetnek megakadályozni egy súlyosan környezetterhelő beruházást - még akkor is, ha eleinte szinte reménytelen küzdelemnek látszik mindez számukra.
A könyv színes, képes kiadvány lesz, elsősorban szemléletformáló és inspiráló szerepet szánunk neki. Nem utolsósorban pedig sikerült megnyernünk Magyarország talán legjobb karikaturistáját, Marabut, aki 12 remek rajzot készített a könyvhöz.
Segítsd adományoddal a könyv megjelenését, ezáltal a létező jó példák bemutatását azoknak az embereknek és közösségeknek, akik keresik a kiútlehetőségeket az ökologikusabb, boldogabb élet felé!
Megköszönjük, ha a gyűjtés hírét is tovább adod azoknak, akik szívesen támogatnak hasonló ügyeket!
Köszönettel:
A Kisközösségi Program munkatársai
#Támogatás
#Könyveink
Tavasszal megjelenő jógyakorlat-gyűjteményünk anyagának bővítése keretében Pécsett, a Retextil Alapítványnál interjúztunk. Megismerhettük náluk a háztartási és ipari textilhulladék újrahasznosításának egy speciális és eredeti módszerét. Ez egyúttal egy olyan szocioterápiás tevékenység is, amelynek során a megváltozott munkaképességű, illetve fogyatékkal élő munkatársak a közösen végzett tevékenységek során együtt fejlesztik képességeiket, és tanulják az együttműködést. Készítenek - többek között - fejlesztő eszközöket kisgyerekeknek, részt vettek az Ozora Fesztivál díszleteinek elkészítésében, valamint kialakítottak egy játszóházat is a gyerekek nagy örömére.
További részletek a néhány hónap múlva megjelenő könyvünkben lesznek olvashatóak.
#Hulladék
#Terepmunka
Érdekel, mivel foglalkoznak a Kisközösségi Program munkacsoportjai?
Akkor szeretettel hívunk a második Gyurgyalag Műhelyre 2017. január 25-én 18 órától. A helyszín az ELTE lágymányosi épületében (XI. Pázmány Péter sétány 1/A.), az Északi Tömb 2.139-es terme, a Tanári Klub. A program, amivel mi készülünk, kb. 20 óráig tart, de utána még egy órán át kötetlenül beszélgethetünk, ehetünk-ihatunk.
A belépés ingyenes, de regisztrációhoz kötött, mivel fontos tudnunk előre, mennyi enni-innivalóval és hellyel készüljünk. A regisztrációhoz kattints ide, és töltsd ki a jelentkezési lapot január 24-e déli 12 óráig.
A tervezett program:
- Táborvezetőink vetítéses élménybeszámolója tavaly nyári táborainkról - és némi előzetes az idén nyáriakról.
- Tavaly elindult az első általunk inspirált közösség Kóspallagon! - információk első kézből, a közösség egyik szervezőjétől, Plachi Attilától.
- Pár hónap múlva megjelenik egy jógyakorlat-gyűjteményünk - mutatunk egy kis előzetest ebből a könyvből.
- Mi minden történt még a Kisközösségi Program háza táján az elmúlt fél évben? - rövid összefoglalás a többi eseményről.
Az esemény Facebook oldala. Ha van ismerősöd, aki érdeklődhet még a munkánk iránt, bátran hívd meg őt is! Köszönjük!
A Gyurgyalag Műhelyt tavaly júniusban indítottuk azzal a céllal, hogy az érdeklődők számára jobb rálátást adjunk a Kisközösségi Program tevékenységeire. Terveink szerint minden januárban és júniusban kerül majd sor a Műhelyre.
Hogy miért éppen a gyurgyalagról neveztük el a műhelyt? Egyszerű a válasz: ez a madár a Kisközösségi Program "címerállata" (l. www.kiskozossegek.hu). Annak idején azért esett épp őrá a választásunk, mert egyrészt igazi társas lény, másrészt Magyarország egyik legszebb állatfaja.
Reméljük, találkozunk Veled is! Szeretettel várunk!
#Budapest
#Gyurgyalag Műhely
Mi történt a Kisközösségi Program háza táján 2016-ban? Miben léptünk előre? Milyen eredményeket értünk el az év során? Összegyűjtöttük a legfontosabb történéseket egy évösszefoglalóba.
Terepmunka
Megismerkedünk hazai ökologikus helyi kezdeményezésekkel, elősegítjük helyi kisközösségek létrejöttét.
- Kóspallagon elindult az első olyan ökoközösség, amelyet a Kisközösségi Program inspirált - bízunk abban, hogy a következő években továbbiak követik majd!
- Országjáró interjúzásunk során először jutottunk el Bakonyszombathelyre, Cserépfaluba, Diósdra és Nyimbe. Valamint visszatértünk Hosszúheténybe és a pusztaszeri tanyavilágba.
További részletek terepmunkánkról
Kiútikönyv
Kézikönyvet szerkesztünk, amely ökologikus helyi kisközösségek számára nyújt segítséget.
Könyvünk számos fejezetén dolgoztunk az idén is. Most nem publikáltunk előzetesen újabb részleteket, mivel aktívan dolgoztunk egy jógyakorlat-gyűjteményen, amely terveink szerint 2017-ben jelenik majd meg. (Részletek és hírek a kiadványról hamarosan.)
Nyári táborok
Élményeken keresztül vezetünk be kicsiket és nagyokat a hétköznapi ökologikus életbe, a vidék és a természet szeretetébe.
- A visszajelzések alapján újra nagy sikerrel szerveztük meg a Látó-Mező gyerektábort Nagybörzsönyben.
- A Földhangoló táborban pedig új helyszínen, Kácson töltöttünk együtt egy tartalmas hetet lelkes felnőttekkel.
További részletek táborainkról
Tanfolyam
Humánökológia tanfolyamot szervezünk a környezeti problémákról és enyhítésük lehetőségeiről azoknak, akik szeretnének elmélyedni a témában.
- Júliusban sikeresen befejeződött tíz hónapos tanfolyamunk hatodik évadja.
- Szeptember közepén ismét telt házzal indult az új évad
További részletek a humánökológia tanfolyamról
Nyilvános előadások, beszélgetések, interjúk
Előadásokat, beszélgetéseket tartunk a Kisközösségi Program gondolatairól, illetve eddigi eredményeinkről - időnként interjúk, riportok jelennek meg programunkról.
- Munkatársaink előadást tartottak Kapolcson a Művészetek Völgyében, az alsónémedi Értéktár Konferencián, a Közösségfejlesztők Egyesülete éves konferenciáján, valamint a Piarista Gimnázium Fenntarthatósági Témanapján.
- a Vigilia folyóirat májusi számában jelent meg Tauber Tamás interjúja Takács-Sánta Andrással, amelyben a Kisközösségi Programról is bőven esett szó.
További részletek
Valamint elindult a Kisközösségi Program Facebook oldala, ahol napról napra igyekszünk érdekes, gondolatindító tartalmat megosztani a követőinkkel, barátainkkal a helyi kisközösségek és a fenntarthatóság témakörben.
Ezúton szeretnénk köszönetet mondani minden támogatónknak, követőnknek és nem utolsó sorban önkénteseinknek, akik hozzájárultak az elmúlt évi eredményeinkhez!
Boldog, ökologikus, közösségi új esztendőt kívánunk!
#Évösszegző
Megjelent Takács-Sánta András tanulmánya, amely a Kisközösségi Program keretein belül az elmúlt nyolc évben végzett (és amúgy a jövőben is folytatódó) közösségkutatásaink tanulságait foglalja össze "Egy új világ építése egészen alulról? - Komplex ökologikus élemód-alternatívát megvalósító helyi közösségek a vidéki Magyarországon" címmel. Az írás a socio.hu-n, az MTA Társadalomtudományi Kutatóközpont Szociológiai Intézet online folyóiratában teljes terjedelmében olvasható a fenti címre kattintva.
#Tanulmány